O projekcie
„E- learning skutecznym narzędziem rozwoju III sektora na wsiach” to projekt skierowany do osób w każdym wieku – tak do młodzieży, jak i do osób w wieku 50+, zamieszkujących powiaty: przysuski, radomski, szydłowiecki i zwoleński, które chcą z własnej inicjatywy podnieść swoje kompetencję i wzbogacić wiedzę w zakresie funkcjonowania organizacji pozarządowych na obszarach wiejskich poprzez udział w szkoleniach e - learningowych.
Uczestnikami szkoleń mogą być zarówno pracownicy lub członkowie organizacji pozarządowych, wolontariusza, jak i osoby zainteresowane tematyką działania organizacji społecznościowych na obszarach wiejskich. Metoda szkoleń e – learningowych zapewnia różnorodność środków przekazu i ich interaktywność, tak by uczestnicy nigdy się nie nudzili. Zaletą e-learningu jest duża elastyczność, albowiem to uczestnicy decydują o miejscu, czasie i tempie nauki Dodatkowo pozwala korzystać z profesjonalnego doradztwa prowadzonego przez tutorów przygotowujących materiały opublikowane w panelu e – learningowym.
Projekt ma zapewnić wsparcie szkoleniowo – doradcze małych i nowo powstałych organizacji, grup inicjatywnych, grup formalnych i nieformalnych. Udostępnia innowacyjne narzędzia opieki merytorycznej w formie bezpłatnych szkoleń e – learningowych i doradztwa. Ma pomóc w uzyskaniu samodzielność przez organizacje wiejskie w zakresie zarówno bieżącej działalności, jaki i pozyskania środków finansowych na realizacje projektów na rzecz społeczności wiejskiej.
Szkolenia prowadzone są z zakresu następujących Modułów:
• Prawo-technicznych aspektów funkcjonowania organizacji społecznościowych;
• PR i promocji NGO, reklamy społecznej;
• Tworzenia partnerstw i współpraca z partnerami komercyjnymi i administracją publiczną;
• Sponsoringu i fundraisingu - tworzenie umowy i oferty sponsorskiej;
• Pozyskania środków na działanie i rozwój (przygotowanie projektów o dotację lub grant – szkolenie praktyczne);
• Zarządzania, monitoringu i ewaluacji projektów - w tym także obowiązki sprawozdawcze;
• Alternatywnych źródeł pozyskania funduszy (darowizny, spadki itp.);
• Finansów w organizacji pozarządowej;
• Zasady i przepisów dotyczących organizacji wolontariatu.
Każdy uczestnik bez względu na wiek czy przynależność organizacyjną będzie miał okazje w miesiącach listopad i grudzień 2012 r. skorzystać z wybranych bezpłatnych szkoleń e – learningowych poprzedzonych praktycznymi warsztatami z zakresu korzystania z tego nowoczesnego narzędzia edukacji. Warsztaty z obsługi panelu e – learningowego będą odbywać się w każdym z powiatów.
W trakcie szkolenia zapewnione będzie wszystkim korzystającym ze szkoleń na platformie e – learningowej opieka techniczna wykonawcy platformy oraz merytoryczne wsparcie tutorów – trenerów specjalizujących się w wybranej dziedzinie będącej przedmiotem szkolenia. Użytkownikom platformy zapewniony będzie całodobowy dostęp do szkoleń, dostęp do forum tematycznego i możliwość prowadzenia indywidualnych konsultacji on – line z tutorami. Uczestnicy, którzy ukończą szkolenie z wybranego modułu/modułów i wypełnią test weryfikujący zdobytą wiedzę, otrzymają certyfikaty potwierdzające nabycie wiedzy i umiejętności wykorzystywanej w przyszłości do działalności społecznej.
Wszystkie formy wsparcia oferowane uczestnikom mają charakter bezpłatny.
E-learning w edukacji III sektora na wsiach
- dobre praktyki szkoleniowe
(e-book on-line)